مصاحبه با هفته نامه مینودر

شرکت اکشن اولین و بزرگ ترین واحد تولیدی و صنعتی سنباده در خاور میانه است

شرکت صنعتی اکشن با هزینه ای بالغ بر هفتاد میلیارد ریال بازسازی و تجهیز شده است

تغییر ساختار شرکت هایی که در گذشته و پس از چندین سال، دچار فرسودگی و مشکل شده اند، یکی از اهداف راهبردی مدیران صنایع استان است و در زمانی که تکنولوژی روز صنعت دنیا با سرعت در حال تکوین و گسترش است، تغییر و اصلاح ساختار و نگاه علمی و استفاده از پتانسیل ها و تکنولوژی های جدید، تنها راهکار صنایع ما برای برون رفت از وضعیت رکود کنونی است. برای فراهم شدن حضور سرمایه گذاران اندیشمند و فکرهای جوان و ایده های نو باید در صنعت تمامی ظرفیت های موجود از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل شود و اگر بسترهای مناسب فراهم گردد، شاهد بازگشت صنعت کشورمان به دوران اوج و حضور در بازارهای جهانی خواهیم بود.

در همین راستا در اولین روزهای تابستان عزم و اراده سرمایه گذارانی جوان و خوش فکر در بخش خصوصی و همت مسئولین استانی به منصه ظهور رسید و یکی از واحدهای قدیمی صنعتی مستقر در شهر صنعتی البرز با تزریق فکر و اندیشه پویا و اعتبار لازم دوباره زنده و گامی بلند در راستای شکوفایی و خودکفایی و اشتغال زایی برداشته شد. گروه صنعتی اكشن تولید کننده سنباده در کشور از سال ۱۳۴۵ بود در همین راستا دوباره متحول و متولد شد. به همین منظور در آیین افتتاحیه ای با حضور مهندس محمدباقر آقاعلیخانی رییس سازمان صنایع و معادن استان قزوین ، بهره برداری از فاز اول شرکت سنباده اکشن،  اولین و تنها تولید سنباده خاورمیانه روز شنبه هفته جاری در شهر صنعتی البرز به بهره برداری رسید.

برای اجرای این طرح که به پیشرفته ترین ماشین آلات کشور آلمان مجهز است و دارای زمینی به مساحت ۱۳ هزار متر مربع و ۲۲۰۰ متر مربع سوله های تولید و ۳۰۰ متر مربع قسمت اداری و … است، بالغ بر هفتاد میلیارد تومان توسط گروه صنعتی اکشن ، سرمایه گذاری شده است. بهره برداری از این واحد تولیدی صنعتی سالانه بالغ بر ۱۷۰۰ تن انواع سنباده های پشت کاغذی، پارچه ای، ضدآب، فلینت، تسمه ای و فیبری در آن تولید و به بازار مصرف عرضه خواهد شد. مبلغ ۳/۵ تا ۴ میلیون دلار صرفه جویی ارزی نیز عاید کشور خواهد گردید. همچنین در فاز دوم این شرکت که کلنگ احداث آن نیز با حضور رییس سازمان صنایع و معادن استان قزوین به زمین زده شد و در صورت حمایت های همه جانبه مقامات ذیربط استان، این طرح تا پایان سال جاری با سرمایه گذاری ۶ میلیاردریالی به بهره برداری خواهد رسید و در آن نیز محصول سنباده اندلس ( تسمه ای ) به مجموعه محصولات تولیدی این شرکت افزوده خواهد شد.

در مراسم افتتاحیه این شرکت حاج کاظم فیضی، مدیر عامل و اعضای هیات مدیره گروه صنعتی اکشن نیز حضور د داشتند، پس از خیر مقدم مهندس قربانیان مدیر کارخانه، مهندس امید اخباراتی رییس و مهندس ایمان اخباراتی عضو هیات مدیره شرکت پیرامون چگونگی راه اندازی این شرکت مطالبی را بیان نمودند . مهندس ایمان اخباراتی در سخنانی ضمن خیر مقدم به مهمانان و تقدیر و تشکر از حضور سبز آنان در مراسم گفت: شرکت اکشن در سال ۱۳۴۹ با بهره گیری از تکنولوژی آلمانی و با بکارگیری مهندسین، پرسنل ایرانی و خارجی تربیت شده در صنعت سنباده فعالیت خود را به عنوان اولین و تنها تولید کننده صنعتی سنبادها در خاورمیانه آغاز نمود و در خلال بیش از ۳۰ سال حضور مستمر در عرصه صنعت، بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داد. وی افزود : شرکت اکشن در سال ۱۳۸۳ جهت بازسازی و نوسازی ماشین آلات و نیز تکمیل خط تولید نیمه فعال و غیرفعال گردید و در سال ۱۳۸۵ موسسه بازرگانی اخباراتی این مجموعه را خریداری و نسبت به بازسازی و نوسازی ماشین آلات آن اقدام نمود . عضو هیات مدیره شرکت تصریح کرد : امروز با افتخار اعلام می نماییم که ضمن بکارگیری ماشین آلات جدید و آخرین تکنولوژی روز دنیا؛  این شرکت قادر به تولید انواع سنباده در تمامی صنایع است و افتخار می کنیم ؛ همچون گذشته همراه صدیق صنعتگران زحمتکش ایران عزیزمان باشیم.

وی یادآور شد : این شرکت با تلاش پرسنل و مجموعه مدیران هم اکنون از گواهینامه بین المللی ایزو ۹۰۰۱ در مدیریت کیفیت نیز برخوردار شده مهندس ایمان اخباراتی خاطر نشان کرد : با بهره برداری از فاز اول این شرکت علاوه بر عرضه بهترین محصولات سنباده به بازار مصرف قدم های موثری نیز در ارتقاء صنعت کشور و جلوگیری از خروج ارز برداشته شد. وی تاکید : در فاز دوم طرح نیز ، این شرکت قادر خواهد بود با عرضه محصولات با کیفیت و با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا با پیشرفته ترین کشور های جهان رقابت نماید . وی تصریح کرد : برای تحقق این امر و در جهت سرعت عمل بخشیدن به عملیات اجرایی طرح توسعه شرکت ، نیازمند حمایت مسئولین استان قزوین هستند تا با اختصاص تسهیلات لازم ، مدیران شرکت را یاری فرمایند. وی ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین استان به ویژه ریاست سازمان صنایع و معادن استان قزوین همچنین تقدیر و تشکر از پرسنل متخصص، کارکنان و کارگزاران این شرکت که دوشادوش دست اندرکاران شرکت تلاش کردند تا این واحد تولیدی، صنعتی به مر حله بهره برداری برسد . وی تصریح کرد : امیدواریم محصولات این شرکت روزی در بازارهای بین المللی، نام پر افتخار ایران اسلامی و صنعت ایرانی را در دنیا بیش از گذشته بشناساند. سپس مهندس محمدباقر آقاعلیخانی ، رییس سازمان صنایع و معادن استان قزوین ضمن ابراز خرسندی از آغاز بکار این واحد تولیدی، صنعتی، از دست اندرکاران آن نیز تقدیر و تشکر نمود. وی افزود : مدیریت جدید مجموعه اکشن قولی را که در روزهای اول سرمایه گذاری به ما داده بودند تا این واحد تولیدی صنعتی در سریع ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد عمل کردند که لازم می دانم از زحمات و تلاش های شبانه روزی این عزیزان تقدیر و تشکر نمایم . وی با بیان این که متاسفانه در گذشته نتوانستیم آن طوری که باید و شاید از این عزیزان حمایت کنیم تاکید کرد :انشاا … در طرح توسعه دوم شرکت، سعی خواهیم کرد بیشتر در کنار آنها باشیم . وی تاکید کرد : قطعا در اجرای طرح توسعه این شرکت و سرعت عمل بخشیدن به آن اعتبارات کافی را در نظر گرفته و در برنامه استانی آن را لحاظ خواهیم کرد، گفت : در حمایت از صنایع استان حداکثر استفاده از امکانات موجود در واحدهای تولیدی و بازسازی صنایع همراه با بکارگیری پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا از اهداف مسئولین استان به ویژه سازمان صنایع و معادن است. وی یادآور شد : تاکنون نزدیک به ۴۵ واحد تولیدی-صنعتی در استان از این مزایا بهره مند شده اند .

وی در ادامه سخنانش، با اشاره به بازسازی و نوسازی به عمل آمده در سالن های تولید و ماشین آلات شرکت اکشن، بار دیگر از زحمات و تلاش های سرمایه گذاران، متخصصین، کارکنان و کارگزاران شرکت تقدیر و تشکر نمود. در ادامه این مراسم با اهدا لوح تقدیر و تندیس بلورین از زحمات و همکاری های بی دریغ سه تن از پرسنل شرکت نیز تجلیل به عمل آمد. حاج كاظم فیضی مدیر عامل شرکت هم در حاشیه مراسم افتتاحیه ضمن تقدیر و تشکر از مسوولان حاضر گفت: امیدواریم در این عرصه بتوانیم با افزایش بیش از پیش کیفیت محصولات تولیدی ضمن تامین نیاز داخلی و جلوگیری از به هدر رفتن ارز کشور زمینه صادرات این محصول استراتژیک را فراهم کنیم . وی در پایان از حضور تمامی مهمانان مراسم و حمایت های مسئولین تشکر کرد و گفت: امیدواریم تا پایان سال شاهد افتتاح فاز دوم شرکت باشیم.