هفته نامه حدیث

در مراسمی با حضور رییس سازمان صنایع و معادن استان قزوین:

اولین واحد تولیدی-صنعتی سنباده خاور میانه در شهر صنعتی البرز به بهره برداری رسید

این واحد تولیدی با سرمایه گذاری گروه صنعتی اکشن و با هزینه ای بالغ بر ۶/۵ میلیارد تومان بازسازی، تجهیز و راه اندازی شده است. با بهره برداری از این واحد تولیدی سالانه علاوه بر تولید ۱۷۰۰ تن انواع سنباده های پشت کاغذی، پارچه ای، ضد آب، فلمنت، تسمه ای و فیبری نزدیک به ۴ میلیون دلار صرفه جویی ارزی نیز عاید کشور خواهد شد.

در مراسمی با حضور مهندس محمدباقر آقاعلیخانی، رییس سازمان صنایع و معادن استان قزوین، بهره برداری از فاز اول  «شرکت سنباده اكشن» اولین و تنها تولید کننده صنعتی سنباده خاورمیانه روز شنبه هفته جاری، در شهر صنعتی البرز به بهره برداری رسید.

برای اجرای این طرح که به پیشرفته ترین ماشین آلات کشور آلمان مجهز است و دارای زمینی به مساحت ۱۳ هزار مترمربع و ۲۲۰۰ متر مربع و سوله های تولید و ۳۰۰ مترمربع قسمت اداری و …. است، بالغ بر ۶/۵ میلیارد تومان توسط گروه صنعتی اکشن سرمایه گذاری شده است و بین – ۳/۵ تا ۳ میلیون دلار صرفه جویی ارزی نیز عاید کشور خواهد گردید همچنین در فاز دوم این شرکت که عملیات اجرایی آن نیز با حضور رییس سازمان صنایع و معدن استان قزوین آغاز شد و در صورت حمایت های همه جانبه با مقامات ذیربط استان، این طرح تا پایان سال جاری با سرمایه گذاری ۶ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید و در آن نیز محصول سنباده اندلس( تسمه ای )به مجموعه محصولات تولیدی این کشور افزوده خواهد شد.

در حال حاضر  با تولید و تنوع محصولات در طرح توسعه ای این شرکت،زمینه افزایش تعداد اشتغال زایی و میزان ارز آوری نیز افزایش خواهد یافت. به گزارش خبرنگار اعزامی حدیثه در این مراسم که آقای حاج کاظم فیضی، مدیر عامل و اعضای محترم هیات مدیره گروه صنعتی اکشن نیز حضور داشتند، پس از خیر مقدم مهندس قربانیان مدیر کارخانه، آقایان مهندس اميد اخباراتی، رئیس و مهندس ایمان اخباراتی عضو هیات مدیره شرکت، پیرامون چگونگی راه اندازی این شرکت مطالبی را بیان نمودند. بر اساس این گزارش، مهندس ایمان اخباراتی در سخنانی ضمن خیر مقدم به مهمانان و تقدیر و تشکر از از حضور سبز و صمیمی آنان در مراسم گفت: شرکت اکشن در سال ۱۳۴۹ با بهره گیری از تکنولوژی آلمانی و با بکارگیری مهندسین و پرسنل ایرانی و خارجی تربیت شده در صنعت سنباده فعالیت خود را به عنوان اولین و تنها تولید کننده صنعتی سنبادها در خاورمیانه آغاز نمود، در خلال بیش از ۳۰ سال حضور مستمر در عرصه تولید، بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داد. وی افزود : شرکت اکشن در سال ۱۳۸۳ جهت بازسازی و نوسازی ماشین آلات و نیز تکمیل خط تولید نیمه فعال تا غير فعال گردید و در سال ۱۳۸۵ موسسه بازرگانی اخباراتی این مجموعه را خریداری و نسبت به بازسازی و نوسازی ماشین آلات اقدام نمود. عضو هیات مدیره تصریح کرد: امروز با افتخار اعلام می دارد که بکارگیری ماشین آلات جدید و آخرین تکنولوژی دنیا این شرکت قادر به تولید و تدارک انواع سنباده، در تمامی صنایع است و افتخار می کنیم؛ همچون گذشته همراه صديق صنعتگران زحمتکش ایران عزیزمان باشیم. وی یادآور شد :  این شرکت هم اکنون از گواهینامه بین المللی ایزو ۹۰۰۱ در مدیریت کیفیت نیز برخوردار است. مهندس ایمان اخباراتی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از فاز اول شرکت علاوه بر عرضه بهترین محصولات سنباده به بازار مصرف قدمهای موثری نیز در ارتقاء صنعت کشور و جلوگیری از خروج ارز برداشته است.

وی تأکید کرد: در فاز دوم طرح نیز، این شرکت قادر خواهد بود با عرضه محصولات با کیفیت و با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا با پیشرفته ترین کشور جهان رقابت نماید وی تصریح کرد: برای تحقق این امر و در جهت سرعت عمل بخشیدن به عملیات اجرایی طرح توسعه شرکت، نیازمند یاری مسوولین در استان قزوین هستیم تا با اختصاص تسهیلات، دست اندرکاران شرکت را یاری فرمایند. وی یادآور شد متاسفانه در اجرای فاز اول این شرکت نتوانستیم از تسهیلات  استان استفاده کنیم اما با مساعدت بانک ملت توانستیم این کارخانه را به مرحله بهره برداری برسانیم.

وی در عین حال ضمن تقدیر و تشکر از مسوولین ذیربط استان به ویژه ریاست سازمان صنایع و معادن استان قزوین همچنین تقدیر و تشکر از پرسنل متخصص ، کارکنان و کارکنان این شرکت که دوشادوش دست اندر کاران شرکت تلاش کردند تا این واحد تولیدی-صنعتی به مرحله بهره برداری برسد ابراز امیدواری کرد، محصولات این شرکت روزی در بازارهای بین المللی ، نام پرافتخار ایران اسلامی و صنعت ایرانی را در دنیا بیش از گذشته بشناساند. سپس مهندس محمدباقر آقاعلیخانی ، رییس سازمان صنایع و معاون استان قزوین به ایراد سخن پرداخت و ضمن ابراز خرسندی از آغاز بکار این واحد تولیدی -صنعتی ، از دست اندرکاران آن نیز تقدیر و تشکر نمود وی افزود : مدیریت جدید مجموعه اکشن قولی را که در روزهای اول سرمایه گذاری به شما داده بودند تا این واحد تولیدی صنعتی در سریعترین زمان ممکن به بهره برداری برسد، عمل کردند که لازم می دانم از این بابت از زحمات و تلاش های شبانه روزی این عزیزان تقدیر و تشکر نمایم .

وی با بیان اینکه متاسفانه در گذشته نتوانستیم آنطوری که باید و شاید از این عزیزان حمایت کنیم تاکید کرد: انشاء ا … در طرح دوم شرکت، سعی خواهیم کرد بیشتر در کنار این عزیزان باشیم وی تاکید کرد : قطعا در اجرای طرح توسعه این شرکت و سرعت عمل بخشیدن به آن اعتبارات کافی را در نظر گرفته و در برنامه استانی آن را لحاظ خواهیم کرد. مهندس آقاعلیخانی در بخش دیگری از سخنانش گفت : در حمایت از صنایع استان حداکثر استفاده از امکانات موجود در واحدهای تولیدی و بازسازی صنایع همراه با بکارگیری پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا از اهداف مسئولین استان به ویژه سازمان صنایع و معادن است. وی یادآور شد : تاکنون نزدیک به ۴۵ واحد تولیدی-صنعتی در استان از این مزایا بهره مند شده اند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به بازسازی و نوسازی به عمل آمده در سالن های تولید و ماشین آلات شرکت اکشن بار دیگر از زحمات و تلاش های سرمایه گذاران ، متخصصین ، کارکنان و کارگزاران شرکت تقدیر و تشکر کرد. در ادامه ی این مراسم با اهدا لوح تقدیر و تندیس بلورین از زحمات و همکاری های بی دریغ سه تن از پرسنل شرکت نیز تجلیل به عمل آمد.